Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komba #10

28. 8. 2007

Obrazek


Tak, jedeme dále :) ..... a tímto přízpěvkem zakončíme náš seriálek "Komba Smrti".


KOMBA


SILNÝ A RYCHLÝ:

Thorn Elemental + Pattern of Rebirth

ObrazekObrazekThorn Elemental
 je strašlivý zabiják z Urza's Destiny, který vlastně ani nejde zablokovat. Jednou z možností jak to učinit je další karta z této sady - Pattern of Rebirth. Asi nejzajímavější je vyložit ji na nějakou potvoru, kterou můžete hned obětovat pro kartu, nebo cokoliv jiného. Poté co odejde Pattern of Rebirth do hřbitova, je Thorn Elemental váš.
 

NA ŽIVOT A NA SMRT:

Phyrexian Negator + Treacherous Link

Rozšířená kombinace: + Dark Ritual

ObrazekObrazek

Obrazek


Phyrexian Negator je asi nejlevnější velký řezník. Má však (jak také jinak) značnou nevýhodu. Za každé zranění
, které utrží, musíte obětovat jeden váš permanent. Řešením může být karta Treacherous Link, která z 5/5 nebezpečného úderníka udělá 5/20 řezníka, který má své životy spojené s vašimi. Pro urychlení celé operace není nic snazšího, než Phyrexian Negatora vynést v prvním kole přez Dark Ritual.


VYSOKOHORSKÁ STRATEGIE:

Landslide + Planar Birth

ObrazekObrazek


Poslední dobou má červená barva trošičku problémy s udělováním levného cíleného zranění (v době kolem Urza Bloku). Urza's Destiny nám to trochu nahrazuje. Jednou ze zajímavých karet, kterou tam najdete je Landslide, který zraní libovolný cíl za tolik životů, kolik obětujete hor. Bez zemí se však hrát nedá, proto je zde karta Planar Birth, která vám je vrátí zpět.


ČASOVÁ SMYČKA:

Goblin Welder + 2x Smokestack

ObrazekObrazek


Klasické kombo, jak soupeři zlikvidovat každé kolo jeden pernament. Nejdříve vyvoláte Smokestack a ve svém upkeepu na něj položíte counter a obětujete jej (sám pro sebe). Vyvoláte druhý Smokestack a Goblin Weldera. Následuje váš další upkeep, kde nejprve použijete schopnost obětování a teprve potom položíte na Smokestack counter. Soupeř ve svém upkeepu musí obětovat permanent a vy na konci jeho kola obětujete nebezpečný Smokestack s žetonem pro bezproblémový bez žetonu. 


NEKONEČNÁ ŠANCE:

Second Chance + Erratic Portal + Monk Idealist

ObrazekObrazekObrazek
Krásné kombo pro nekonečný počet kol. Je sice malinko náchylné na životy, ale jakmile jej jednou rozjedete ... můžete i dolízat .... Základem je mít méně než pět životů a do svého dalšího upkeepu ochránit enchantment Second Chance
a artefakt Erratic Portal. Pak už je to jednoduché, ve svém upkeepu obětujete Second Chance (získáte extra kolo), zahrajte Monk Idealistu, vrátíte si Second Chance do ruky a vyložíte ji, poté si Erratic Portalem vrátíte Monk Idealistu do ruky. V upkeepu extra kolo, obětujete Second Chance a získáte další extra kolo. 


KO23L